Inne ligi Polacy za granicą

Sebastian Szymański może odejść z Fenerbahce. Dwa włoskie kluby chcą Polaka

Sebastian Szymański
Fot. Paweł Jerzmanowski

Przygoda Sebastiana Szymańskiego z turecką piłką może zakończyć się dosyć szybko. Zdaniem tamtejszych dziennikarzy reprezentant Polski znalazł się na celownikach dwóch dużych klubów z Serie A.

Obecny sezon klubowy w wykonaniu Szymańskiego może imponować. 24-letni zawodnik zagrał w czternastu spotkaniach Fenerbahce, w których łącznie strzelił osiem bramek i zaliczył cztery asysty. Biorąc pod uwagę, że na boisku przebywał (według danych Transfermarkt) 873 minuty, daje to średnio jedną bramkę na 109 minut. Dokładając jeszcze asysty, to wychodzi, że reprezentant Polski średnio co niecałe 73 minuty bierze udział w sytuacji bramkowej. O bardzo dobrej formie pisaliśmy między innymi w TYM miejscu.

To wszystko sprawiło, że pojawiło się dużo większe zainteresowanie ze strony silniejszych klubów. Portal sporx.com jest przekonany co do szybkiego transferu Polaka, tytułując swój artykuł „Szymański odchodzi!”. Zdaniem dziennikarzy portalu Szymańskim zainteresowanie wyrażają trzy kluby. Mowa o aktualnym mistrzu Włoch, Napoli, Fiorentinie oraz o Liverpoolu, dodając przy tym, że pierwsze dwie opcje są najbardziej prawdopodobne.

„Szymański swoją formą szybko został ulubieńcem kibiców i trafił pod lupę europejskich gigantów. Fenerbahce już podjęło działania w sprawie zawodnika, którego w meczu z Rizespor obserwowało dwóch przedstawicieli europejskich gigantów. Z pewnością Polak swoim występem przykuł ich uwagę” – czytamy na łamach portalu.

Sebastian Szymański przyszedł do Fenerbahce w lipcu tego roku. Jego kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2027 roku, a zatem potencjalny chętny będzie musiał głębiej sięgnąć do portfela, jeżeli będzie chciał zatrudnić reprezentanta Polski. Portal Transfermarkt wycenia zawodnika na 18 milionów euro. Sam turecki klub też nie pozostanie bierny sytuacji. Mówi się, że ma zaproponować nowy kontrakt, dzięki któremu 24-latek miałby dostać dużą podwyżkę, a dodatkowo klub miałby zawrzeć w nim wysoką klauzulę odstępnego, tak aby lepiej zabezpieczyć swoje interesy na przyszłość.

Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.