Anglia

Jan Bednarek najlepszym zawodnikiem w starciu z Arsenalem. Dziennikarze nie mają wątpliowści

Zespół Southamptonu ograł Arsenal 1:0 w meczu Pucharu Anglii. Jan Bednarek został uznany w tym spotkaniu najlepszym zawodnikiem.

Ten sezon zdecydowanie należy do Jana Bednarka. Gdyby nie on, defensywa „Świętych” wyglądałaby dosyć słabo. Teraz w znacznej mierze przyczynił się do awansu swojego zespołu i zachowania czystego konta.

Dziennikarze „Footballcritic.com” uznali Polaka najlepszym zawodnikiem na boisku. W skali 1-10, uzyskał on notę 7,3.

Kolosalny występ w środku obrony Southampton w wykonaniu Bednarka. Był jednym z głównych powodów, dla których Arsenal był tak bezsilny w ataku. Polak zmiótł wszystko, co się do niego zbliżyło – uzasadniono.

Lepszą notę Bednarek uzyskał od dziennikarzy portalu „hampshirelive.news”. Ci ocenili jego grę na mocne osiem w tej samej skali. Oni również uważają, że to Polak zasłużył na miano najlepszego zawodnika.

Southampton ma szczęście, że ma Jana Bednarka i jeśli tylko Ralph Hasenhuettl będzie potrafił wycisnąć z niego trochę więcej, to będzie miał topowego obrońcę w swoich szeregach – napisano.

Arsenal nie stanowił dzisiaj większego zagrożenia dla defensywy gospodarzy. Bednarek nie pozwolił też na wiele gwiazdom „Kanonierów” w sobotnim spotkaniu – zakończono.