Polska piłka

Tomaszewski skomentował potencjalną inwestycję Lewandowskiego w Legię. Stanowcza opinia

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Jan Tomaszewski zabrał głos w sprawie plotek, które pojawiły się w przestrzeni medialnej. Dotyczą one spotkania pomiędzy Robertem Lewandowskim a Dariuszem Miodulskim. Wywołało ono sporo kontrowersji, pobudzając wyobraźnię zarówno dziennikarzy, jak i kibiców. Były bramkarz reprezentacji Polski ostrzegł napastnika Bayernu.

“Robert, nie rób tego!”

Wczoraj media poinformowały o spotkaniu Roberta Lewandowskiego z Prezesem Zarządu Legii Warszawa. “Super Express” na swoich łamach przekonywał, że piłkarz Bayernu Monachium planuje zainwestować pieniądze w stołeczny klub. Wcześniej dziennikarze sądzili, że chce to zrobić agent kapitana reprezentacji Polski – Pini Zahavi.

Najprawdopodobniej jednak wszelkie teorie spiskowe odnośnie do tego spotkania są tylko i wyłącznie wytworem wyobraźni niektórych dziennikarzy. Przynajmniej te, które wieszczą o wkroczeniu Lewandowskiego do struktur aktualnego mistrza Polski. Ten punkt widzenia podziela m.in. Jan Tomaszewski, który skomentował całe zajście w rozmowie z “Super Expressem”.

“Po prostu panowie od dawna znają się prywatnie. Nie ma tu nic do drążenia. To było spotkanie towarzyskie. Klasyczny materiał paparazzi, żeby wzbudzić domysły typu inwestycja Roberta Lewandowskiego w Legię”.

Pomimo przekonania o nieprawdziwości tezy o zainwestowaniu w Legię Warszawa Tomaszewski pokusił się o udzielenie rady Lewandowskiemu. Stanowczo odradził mu jakiekolwiek zaangażowanie się w sprawy polskich klubów.

“Robert, nie rób tego! Zainwestowanie w polską piłkę klubową to samobójstwo. Tu nie ma żadnych reguł, które obowiązują w światowym futbolu. U nas rządzą menedżerowie, sprowadzają zawodników, którzy nie są wzorem dla naszych młodych chłopców. Legia ma chyba kilkudziesięciu zawodników, którzy nie mają miejsca w tej drużynie bo kupowała zawodników na ilość, a nie na jakość” – ocenił.

“Robert może robić co chce ze swoimi pieniędzmi, ale moim zdaniem inwestując w Legię wyrzuciłby kasę w błoto. To już lepiej wydać na szkolenie młodzieży. Bo u nas te piłkarskie korniszony zaczynają się pojawiać, mamy nieprawdopodobną bazę młodzieży. Robert powinien spojrzeć jak to wygląda w żużlu. Odkąd zaczęliśmy sprowadzać do naszej ligi najlepszych zawodników na świecie, to Polacy wygrywają MŚ seniorów i juniorów” – podsumował 63-krotny reprezentant Polski.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *