Polacy za granicą

Adam Buksa nie traci nadziei. Polak marzy o powołaniu na EURO

fot. własne/ Paweł Jerzmanowski

Adam Buksa w wywiadzie dla kanału „Po Gwizdku” odpowiedział na pytania dotyczące powołania na EURO. Piłkarz nie traci nadziei.

Adam Buksa rok temu trafił do New England Revolution opuszczając Pogoń Szczecin za kwotę 1 mln euro. Piłkarz grający na co dzień w Stanach Zjednoczonych udzielił wywiadu dla kanału „Po Gwizdku”, w którym został zapytany o kwestie związane z powołaniami na Euro, i swoje cele w nowym sezonie MLS.

„Ja mam nadzieję na to, że zrobię krok do przodu i sezon rozpocznę jeszcze lepiej, niż rozpocząłem w tamtym roku. Jestem przekonany, że jeżeli tak będzie to wszystko się może wydarzyć również w kontekście reprezentacji.”

W dalszej części wywiadu 24-latek został zapytany o możliwość wyjazdu na przyszłoroczne EURO, biorąc pod uwagę konkurencje na pozycji napastnika.

„Oczywiście kwestie pozostałych napastników nie są bez znaczenia. Milik, Lewandowski i Piątek to była podstawowa trójka napastników powoływana przez ostatnie miesiące do kadry.

Natomiast ja nigdy nie powiedziałem ostatniego słowa i będę walczyć do samego końca, aby powołanie sobie wywalczyć, ale jak podkreśliłem wcześniej, droga do tego wiedzie przez pracę, dobre występy, strzelanie goli”

zakończył Buksa

W poprzednim sezonie MLS Adam Buksa strzelił 5 goli i zanotował jedną asystę. Wydaje się, że żeby móc realnie myśleć o powołaniu na przyszłoroczne mistrzostwa, Polak musi poprawić swoje liczby na początku nadchodzącego sezonu (sezon rozpocznie się na początku marca).