Futbol Story Inne ligi

Inspirująca historia 18-letniego piłkarza. Zadebiutował, a miał nie chodzić

Niesamowitą historię przeżył Declan Thompson, który zadebiutował w Pucharze Anglii przeciwko Exeter City. 18-latek wiele lat temu dowiedział się, że może nigdy nie stanąć na nogi i poruszał się na wózku inwalidzkim.

Jednak Declan Thompson się nie poddał. Swoje największe marzenie spełnił w sobotni wieczór, kiedy to zadebiutował w seniorskiej piłce. Wystąpił w meczu pucharu Anglii między Sheffield Wednesday, a Exeter City.

18-letni obrońca Sheffield Wednesday już jako dziecko poruszał się na wózku inwalidzkim. Lekarze zdiagnozowali u niego chorobę Perthesa – rzadkiego schorzenia, które wpływa na biodra.

Ojciec obrońcy miał powód do dumy. Po niesamowitych przejściach, jego syn zadebiutował, a sam nie potrafił powstrzymać łez.

Wiem, że to mój syn, ale ma przed sobą świetlaną przyszłość. Gdziekolwiek to jest, myślę, że ma przed sobą długą karierę w piłce nożnej. Liczba dzieciaków, które robią to profesjonalnie na najwyższym poziomie, jest minimalna, ale jeśli nie uda mu się w Sheffield Wednesday, jestem pewien, że zrobi karierę gdzie indziej

powiedział ojciec piłkarza w zeszłym roku
Brak opisu.