Futbol Story

Niesamowita historia litewskiego trenera! Został szkoleniowcem przez teleturniej

25-letni Valdas Dabrauskas w 2002 roku wziął udział w litewskim programie „Sesi Nuliai milionas” polegający na odpowiadaniu na pytania, prowadzącym do kolejnych nagród pieniężnych. Dzięki temu wygrał gotówkę, która pomogła mu zrobić kurs trenerski. Reszta to już historia jak z filmu…

Młody Litwin ze wspomnianą nagrodą opiewającą na 3000 litów (około 3900 złotych) wyjechał do Wielkiej Brytanii. Tam opłacił sobie kurs trenerski i rozpoczął swoją karierę szkoleniową. Po nabyciu doświadczenia w między innymi młodzieżowych reprezentacjach Litwy wreszcie w 2014 roku trafił do Zalgirisu Wilno.

Z tym klubem zdołał zdobyć trzy Puchary Litwy, dwa Superpuchary oraz dwa Mistrzostwa tego samego kraju. Uzyskał przy tym imponującą średnią 2,22 punktu na mecz. Stamtąd przeniósł się do łotewskiego FK RFS, a później do chorwackiej HNK Gorica.

Ostatecznie w tym momencie został pierwszym trenerem dobrze znanego w Polsce Ludogoretsa Razgrad. Warto przypomnieć, że jest to były klub reprezentanta naszego kraju Jacka Góralskiego.

Po więcej niesamowitych historii zapraszamy na Futbol Story

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713