Czurlinow z dwoma ofertami na stole. Jeden klub z Ekstraklasy jest blisko, ale to nie Jagiellonia

Darko Czurlinow, bohater ostatniego sezonu Jagiellonii, może powrócić do Ekstraklasy. Jak ustalił Kuba Cimoszko na SportoweFakty.pl, z polskich klubów najbardziej konkretnie zabiega o niego Legia Warszawa, a oprócz niej realną opcję stanowi Maccabi Tel Awiw – oba kluby już kontaktowały się z Burnley.
Z polskich rozgrywek to właśnie Legia jest najbliżej dopięcia transferu – złożyła ofertę, z którą Czurlinow jest już znany i rozważa ją poważnie. Na stole jest konkretna kwota, ale 24‑latek czeka na oferty z lepszych lig.
W zakończonym sezonie Czurlinow w Jagiellonii zagrał 43 mecze, zdobył 7 bramek i zaliczył 4 asysty. Wartość piłkarza według Transfermarkt to około 1,5 mln euro.
„Transfer tam [do Legii – red.] wydaje się najbardziej prawdopodobny w przypadku awansu do fazy ligowej Ligi Europy” – napisał Cimoszko na łamach portalu SportoweFakty.pl.