Kulesza szuka nowego selekcjonera. Prezes wymienił nazwiska kandydatów

W czwartek rano Polski Związek Piłki Nożnej podał informację, iż Michał Probierz rezygnuje z funkcji selekcjonera kadry narodowej. Cezary Kulesza zabrał głos w sprawie poszukiwań następcy.
Taki obrót spraw wydawał się nieunikniony od porażki Biało-Czerwonych w Helsinkach. Probierz miał przeciwko sobie całe środowisko piłkarskie w kraju. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, selekcjoner postanowił podać się do dymisji.
– Michał Probierz zadzwonił do mnie w środę wieczorem, że wszystko na spokojnie przemyślał i najlepsza będzie rezygnacja. Zamykamy ten etap – ujawnił Kulesza w rozmowie z Meczykami.
Wiele wskazuje na to, że następcą Probierza w kadrze będzie Polak. Według Kuleszy nowy selekcjoner musi znać realia naszej piłki i być gotowy do pracy od zaraz. Prezes PZPN-u wskazał kilka konkretnych nazwisk.
– Mam mało czasu na decyzję, trzeba ją podjąć szybko. Musi to być ktoś, kto nie będzie się uczył nazwisk. Myśle, że Polak – tłumaczył Kulesza na łamach Radio ZET.
– Jest kilka nazwisk – Nawałka, Brzęczek, Urban czy Magiera. Nie wykluczam powrotu do poprzednika. Wszystko może się wydarzyć – dodał.