Ekstraklasa Inne ligi Transfery

Vladan Kovacevic bliski odejścia z Rakowa. Może paść rekord transferowy!

fot. Paweł Jerzmanowski

Vladan Kovacevic jest bliski odejścia z Rakowa Częstochowa. Zdaniem portugalskich mediów potwierdzenie transferu to kwestia najbliższych godzin.

O możliwym odejściu Kovacevicia mówi się mniej więcej od roku. W tym kontekście mówiło się przede wszystkim o Nicei oraz o Benfice Lizbona. W szczególności dużo pisało się o tym drugim klubie, bowiem finalizacja tego transferu była naprawdę bardzo blisko. Michał Świerczewski, czyli właściciel Rakowa Częstochowa, mówił, że praktycznie wszystkie szczegóły zostały uzgodnione, a przenosiny do Lizbony nie doszły do skutku przez zbyt wygórowane oczekiwania finansowe agenta bośniackiego golkipera. Te okazały się nie do zaakceptowania dla Benfiki.

Okazuje się, że przenosiny Kovacevicia do Portugalii, a nawet konkretnie do Lizbony nadal są możliwe. Kilka tamtejszych portali podaje informacje, że bardzo poważnie jest rozważana jego kandydatura w Sportingu CP. Według „Bola na Rede” oraz „zerozero” 26-latek zrobił bardzo dobre wrażenie podczas meczu Ligi Europy pomiędzy właśnie Sportingiem, a Rakowem Częstochowa. Z tego powodu władze klubu oraz Ruben Amori, czyli pierwszy trener podjęli decyzję o ściągnięciu Kovacevicia w miejsce Antonio Adana, który odchodzi z drużyny.

Niewykluczone też, że sam transfer zostanie ogłoszony w najbliższym czasie. Temat podchwycili również dziennikarze „O Jogo”, którzy napisali, że zakup Kovacevicia jest w zasadzie kwestią godzin.

Nie wiadomo, za jaką kwotę odejdzie bramkarz, jednak jest bardzo prawdopodobne, że będzie to kwota powyżej 5 milionów euro. Za taką właśnie cenę odszedł do RB Salzburg Kamil Piątkowski, który do tej pory był najdrożej sprzedanym piłkarzem w historii Rakowa Częstochowa. Portal Transfermarkt wycenia 26-latka na 7 milionów euro.

Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.