Anglia

Arsenal szykuje hitowy transfer obrońcy. Kolejny konkurent dla Jakuba Kiwiora

Arsenal zaczyna planowanie letnich transferów. Jak informują portugalskie media, „Kanonierzy” w lipcu zamierzają wyłożyć 80 mln euro na nowego obrońcę, który tym samym stałby się kolejnym konkurentem do gry dla Jakuba Kiwiora.

Arsenal wciąż walczy o mistrzostwo Anglii i wygranie Ligi Mistrzów. Niezależnie od tego planuje też letnie wzmocnienia, które sprawią, że drużyna Mikela Artety w przyszłym sezonie będzie spisywać się jeszcze lepiej.

Formacją, jaka może zostać mocno wzmocniona latem jest obrona. Jak bowiem informuje dziennik „O Jogo”, klub z Londynu jest zainteresowany pozyskaniem Ousmane’a Diomande ze Sportingu.

20-letni Iworyjczyk to jeden z najważniejszych zawodników Sportingu. W tym sezonie rozegrał w jego barwach 33 spotkania.

Jeżeli Arsenal rzeczywiście zdecyduje się na sprowadzenie Diomande, będzie musiał liczyć się z bardzo dużym wydatkiem. Kwota odstępnego, zapisana w kontrakcie obrońcy wynosi aż 80 mln euro. I wątpliwe, by Sporting zgodził się na mniejsze pieniądze biorąc pod uwagę fakt, że kontrakt Diomande obowiązuje do końca czerwca 2027 roku.