Ekstraklasa

Papszun jednak w Ekstraklasie?! Doszło do pierwszych kontaktów

Fot. Paweł Jerzmanowski

Marek Papszun wciąż nie podjął pracy w żadnym klubie po tym, jak po zakończeniu ubiegłego sezonu odszedł z Rakowa Częstochowa. Okazuje się, że z byłym szkoleniowcem mistrzów Polski kontaktował się już jeden z zespołów ekstraklasy.

Praca za granicą – to miał być priorytet dla Marka Papszuna, kiedy odchodził on z Rakowa Częstochowa. Od jego opuszczenia zespołu mistrzów Polski minęło już jednak sporo czasu, a nowego klubu polski trener nie znalazł. Niewykluczone, że zrobi to po zakończeniu obecnych rozgrywek. Niewykluczone też jednak, że będzie pracował… w Ekstraklasie.

Jak poinformował Mateusz Janiak, na kontakt z Papszunem zdecydowały się władze Cracovii, które szukają nowego trenera. Niedawno w mediach pojawiła się informacja, że od przyszłego sezonu szkoleniowcem „Pasów” będzie Dawid Szulczek. Nie jest to jednak temat przesądzony.

„Co do Szulczka w Cracovii – jak słyszę, to b. mocna kandydatura, ale nie jedyna i do porozumienia jeszcze daleko. Cracovia się rozgląda, w grę wchodzą też Mariusz Misiura ze Znicza i Marek Papszun, z którym już się kontaktowano, ale wiadomo, dla niego priorytet to zagranica” – napisał na portalu X wspomniany wcześniej dziennikarz.