Kadra

Kolejny reprezentant Brazylii zgłasza się do gry dla Polski. „To marzenie moje i mojej rodziny”

screen/ YouTube/ Grêmio FBPA

O grę w reprezentacji Polski będzie ubiegał się kolejny Brazylijczyk, którego korzenie sięgają nad Wisłę. W rozmowie z TVP Sport Ronald Cardoso Falkoski opowiedział o swoim wielkim marzeniu z dzieciństwa.

W ostatnich miesiącach pojawiają się nowi piłkarze, którzy chcieliby zagrać dla reprezentacji Polski. Trop najczęściej prowadzi do Ameryki Południowej. Michał Probierz rozmawiał już z Santiago Hezze, a otwarcie o swoich zamiarach mówili także Gabriel Knesowitsch i Thaigo Dombroski. Teraz do tego grona dołączył również Ronald Cardoso Falkoski.

Mój pradziadek pochodził z Polski i osiedlił się w okolicy, w której się urodziłem. Wraz z innymi Polakami utworzył polskie „miasteczko” w głębi Santo Antônio da Patrulha, które jest również moim rodzinnym miastemwyznał piłkarz Gremio.

Ronald to rosły i silny fizycznie defensywny pomocnik. Jak sam przyznaje, dzięki swoim warunkom fizycznym może występować również na pozycji środkowego obrońcy. Jego wielkim marzeniem jest gra dla reprezentacji Polski.

21-latek nie mówi po polsku, ale wraz z rodziną z chęcią kultywuje tradycje swoich przodków. W domu Falkoskiego obchodzone są polskie święta i czerpie się z tutejszej kultury. Ronald jest także oddanym kibicem naszej kadry.

– Odkąd byłem mały, śledziłem polską piłkę nożną i marzyłem o grze dla Polski! Kibicowałem Polsce w mistrzostwach Europy oraz w trakcie mundiali. Razem z rodziną robiliśmy nawet małe „strefy kibica”, aby oglądać mecze i dopingować polską reprezentacjęmówił Falkoski.

Staram się o polskie obywatelstwo. Nie miałem żadnego kontaktu z polską federacją, ale jestem pewien, że bardzo chętnie przyjęłaby kontakt z wielkim entuzjazmem! To marzenie moje i mojej rodziny. Byłbym zaszczycony i bardzo szczęśliwy, gdyby tak się stało podsumował.

W sezonie 2022/2023 Falkoski wystąpił w dziesięciu meczach Serie A. Pomocnik ma za sobą również grę dla młodzieżowych reprezentacji Brazylii. Portal Transfermarkt wycenia go na dwa miliony euro.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.