Kadra

Wojciech Szczęsny wskazał piłkarza, który jest nadzieją polskiej kadry. „Będzie wspaniałym zawodnikiem”

Fot. Paweł Jerzmanowski

W rozmowie z Eurosportem Wojciech Szczęsny zabrał głos ws. reprezentacji Polski. Bramkarz Juventusu wypowiedział się na temat turnieju barażowego oraz nadziei biało-czerwonych.

Wojciech Szczęsny zbliża się do zakończenia swojej kariery reprezentacyjnej. Golkiper rozegrał dotychczas 79 spotkań w kadrze narodowej i pojechał na wszystkie najważniejsze turnieje od 2012 roku. Często opuszczało go na nich szczęście, ale podczas mundialu w Katarze był najpewniejszym punktem naszej drużyny.

W ostatnim czasie 33-latek udzielił wywiadu włoskiemu oddziałowi Eurosportu. Szczęsny ma pozytywne odczucia co do zbliżających się baraży do mistrzostw Europy. Bramkarz wyznał także, kto według niego jest największą nadzieją reprezentacji Polski.

– Przegraliśmy wiele spotkań, zwłaszcza te teoretycznie łatwiejsze, zanotowaliśmy żenujące remisy i porażki, więc teraz jesteśmy w barażach. Jednak staram się myśleć pozytywnie, bo to moja ostatnia szansa, by zagrać na mistrzostwach Europy. Będziemy gotowi na marzec mówił Szczęsny.

Powiedziałbym Jakub Moder, zawodnik Brighton, który ostatnie dwa lata był kontuzjowany. Jeśli będzie dopisywało mu zdrowie, to moim zdaniem będzie wspaniałym pomocnikiem odpowiedział na pytanie o nazwisko kolejnej gwiazdy kadry.

Reprezentacja Polski rozpocznie swój udział w barażach do EURO 2024 21 marca. Podopieczni Michała Probierza zmierzą się wówczas z Estonią. W przypadku zwycięstwa, o awans biało-czerwoni zagrają z wygranym meczu Walia – Finlandia.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.