Transfery

Mateusz Bogusz trafił na listę życzeń klubu z Premier League. „Zainteresowanie jest bardzo duże”

Fot. LAFC

Po dobrym okresie w Major League Soccer Mateusz Bogusz może ponownie trafić do Anglii. Jak przekazał Piotr Koźmiński, występy Polaka zamierza bacznie obserwować jeden z klubów Premier League.

Mateusz Bogusz wyjechał z Polski w 2019 roku. Jego talentem zainteresowało się wówczas Leeds United. Następnie pomocnik zbierał doświadczenie podczas dwóch wypożyczeń do hiszpańskich klubów – UD Logrones oraz UD Ibiza. W międzyczasie wychowanek Ruchu Chorzów zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.

Poważna kontuzja nie załamała jednak kariery Polaka. Po wyleczeniu urazu Bogusz ponownie wrócił na zaplecze LaLiga, gdzie wypatrzył go ówczesny mistrz MLS, Los Angeles FC. Zainteresowanie poskutkowało transferem definitywnym w marcu ubiegłego roku.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy 22-latek zanotował 42 występy w barwach „The Black and Gold”. W tym czasie udało mu się strzelić 4 gole i zanotować 8 asysty. LA FC doszło również do finału MLS, gdzie uległo Columbus Crew.

Według informacji przekazanych przez Piotra Koźmińskiego, Bogusz ma dużą szansę na transfer do Premier League. Jak twierdzi dziennikarz, jeden z angielskich klubów zamierza regularnie wysyłać swoich obserwatorów na mecze z udziałem polskiego pomocnika. Potencjalne przenosiny będą możliwe jednak dopiero latem.

Jako że w Anglii okienko zamyka się dziś, to jest w czwartek, nie ma szans, aby transakcję przeprowadzić teraz, ale z informacji, które do nas docierają wynika, że zainteresowanie Boguszem jest na tyle duże, że ma on być obserwowany co najmniej kilka razy przez przedstawiciela Premier League w najbliższych miesiącachpisze Koźmiński.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.