Transfery

Fabian Piasecki odchodzi z Rakowa Częstochowa. Napastnik zagra w innym klubie Ekstraklasy

Fot. Paweł Jerzmanowski

Według informacji przekazanych przez portal Meczyki.pl, Fabian Piasecki będzie bohaterem transferu wewnątrz Ekstraklasy. Napastnik Rakowa Częstochowa niebawem podpisze umowę z Piastem Gliwice.

Fabian Piasecki trafił pod Jasną Górę w 2022 roku. Runda jesienna była dla niego dosyć udana, bowiem w siedemnastu meczach Ekstraklasy strzelił pięć goli i zanotował dwie asysty. Na początku ubiegłego roku napastnik przeszedł jednak operację przepukliny oraz nerwu biodrowo-pachwinowego, przez co pauzował ponad trzy miesiące.

Latem Raków Częstochowa postanowił sprzedać Vladislavsa Gutkovskisa do ligi koreańskiej. Piasecki został natomiast w drużynie mistrza Polski i przez kolejne pół roku rywalizował o miejsce w składzie z Łukaszem Zwolińskim oraz Ante Crnacem.

Początkowo wydawało się, że 28-latek będzie ważną częścią składu, bowiem strzelił kluczowe gole w kwestii awansu do fazy grupowej Ligi Europy. Rzeczywistość okazała się jednak mniej kolorowa – dorobek Piaseckiego od sierpnia to zaledwie jedno trafienie. W związku ze słabą dyspozycją „Medaliki” postanowiły sprzedać w styczniu polskiego napastnika.

Jak informuje portal Meczyki.pl, jako pierwszy do wyścigu o podpis Piaseckiego włączyło się Zagłębie Lubin. „Miedziowych” zadowalało jednak wypożyczenie, a takiej opcji nie dopuszczałsam zawodnik. Ostatecznie były piłkarz m.in. Śląska Wrocław trafi do Piasta Gliwice.

Kwota transferu na ten moment nie jest znana. Portal Transfermarkt wycenia Piaseckiego na pół miliona euro.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.