Anglia

Trzy kluby, do których może przejść Juergen Klopp. Niemiecki trener łączony z gigantami

Screen: YouTube/ Liverpool FC

Juergen Klopp w piątek 26 stycznia ogłosił, że po zakończeniu obecnego sezonu odejdzie z Liverpoolu. Niemal równie szybko, jak sensacyjna informacja obiegła świat, w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się pogłoski dotyczące przyszłości niemieckiego trenera. Przyszłości, która może być związana z jednym z trzech gigantów europejskiej piłki.

– Przekazuje Wam tą decyzję, by pokazać że jestem przekonany, że musze ją podjąć. Jakby to powiedzieć? Jestem wypalony. Oczywiście nie mam z tym problemu. Wiedziałem, że prędzej czy później będę musiał to ogłosić i czułem, że to dobry moment. Wiem, że nie mogę wykonywać tej pracy cały czas – powiedział Juergen Klopp w oficjalnym oświadczeniu, w którym poinformował kibiców o tym, że po zakończeniu obecnego sezonu przestanie być trenerem Liverpoolu.

TOP3 klubów, do których może trafić Juergen Klopp

Bardzo szybko w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się informacje na temat tego, gdzie w sezonie 2024/25 (lub kolejnym) może wylądować Juergen Klopp. Kandydatur jest kilka, ale trzy wyróżniają się szczególnie.

Juergen Klopp
Fot. Screen: YouTube/Liverpool FC

FC Barcelona

Jednym z klubów, z którymi łączony jest Klopp jest FC Barcelona. Katalończycy bardzo słabo radzą sobie w tym sezonie – w lidze hiszpańskiej ich szanse na mistrzostwo są coraz mniejsze, w Pucharze Hiszpanii odpadli po porażce z Athletikiem Bilbao, a w Lidze Mistrzów nikt nie wróży im sukcesu. To sprawia, że w mediach pojawia się coraz więcej informacji o tym, że po zakończeniu sezonu z klubem może pożegnać się Xavi. To scenariusz bardzo prawdopodobny. Możliwe więc, że Klopp mógłby go zastąpić.

Bayern Monachium

W Bayernie po sezonie również może dojść do zmiany na stanowisku trenera. Praca Thomasa Tuchela nie jest oceniana najlepiej, a na jego niekorzyść działa fakt, że Bawarczykom coraz poważniej grozi utrata mistrzostwa na rzecz Bayeru Leverkusen, który pod wodzą Xabiego Alonso znajduje się w znakomitej formie. W mediach spekuluje się, że ktoś z dwójki Alonso – Klopp zastąpi Tuchela po sezonie.

Real Madryt

Tu sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. W mediach pojawiło się już połączenie nazwiska Kloppa z Realem Madryt, w którym Niemiec miałby stać się następcą Carlo Ancelottiego. Sęk w tym, że kontrakt 64-letniego Włocha został niedawno przedłużony aż do czerwca 2026 roku. To oznacza, że Klopp musiałby poczekać na posadę dwa lata, albo Real musiałby zaproponować Ancelottiemu inne stanowisko, np. doradcy lub dyrektora.