Hiszpania

Hiszpańskie media zdradziły nazwisko trenera, który może zastąpić Xaviego. Zaskakujący kandydat

Kryzys FC Barcelony trwa, czego dowodem była m.in dotkliwa porażka z Realem Madryt w finale Superpucharu Hiszpanii. Słabe wyniki i zła atmosfera sprawiają, że w hiszpańskich mediach coraz głośniej mówi się o możliwym zastąpieniu Xaviego innym trenerem.

FC Barcelona od jakiegoś czasu przeżywa kryzys. W rozgrywkach ligowych radzi sobie przeciętnie, a jej gra nie porywa. Dodatkowo w rozegranym niedawno finale Superpucharu Hiszpanii „Blaugrana” przegrała z Realem Madryt aż 1:4.

To wszystko sprawia, że w hiszpańskich mediach pojawia się coraz więcej informacji dotyczących możliwej zmiany trenera w katalońskim zespole. We wtorek Adrian Sanchez, dziennikarz „Mas Que Pelotas” poinformował, że wśród osób zarządzających Barcą bardzo wysoko stoi kandydatura… aktualnego trenera Bologni, Thiago Motty.

Thiago Motta to były piłkarz Barcelony, w barwach której występował w latach 1999-2007. Karierę trenerską rozpoczął w 2018 roku – dotychczas prowadził PSG U19, Genoę i Spezię, a od września 2022 jest pierwszym trenerem wspomnianej Bologni. W tym sezonie zajmuje ona 7. miejsce w Serie A.