Niemcy

Bayern Monachium wytypował następcę Manuela Neuera. „Wewnątrz klubu jest głównym kandydatem”

Od dłuższego czasu nie wiadomo oficjalnie, kto zostanie następcą Manuela Neuera w Bayernie Monachium. 37-latek zbliża się do końca kariery, ale nadal jest niekwestionowanym numerem jeden monachijczyków, jeśli jest zdrowy. W gabinetach Bayernu już wytypowano jednak gracza, który stanie między słupkami po Neuerze.

Manuel Neuer od lipca 2011 roku jest zawodnikiem Bayernu Monachium. Przez przeszło 12 lat bramkarz wypracował sobie pozycję absolutnego lidera bawarskiego zespołu i mało kto potrafi wyobrazić sobie skład mistrzów Niemiec bez niego.

Coraz częściej mówi się jednak o tym, kto w przyszłości może zastąpić 37-letniego bramkarza, który powoli zbliża się do zakończenia kariery. Jak poinformował Florian Plettenberg ze Sky, w gabinetach mistrzów Niemiec faworytem do zastąpienia Neuera w przyszłości jest Alexander Nuebel. Nuebel jest zawodnikiem Bayernu od lipca 2020 roku. Został sprowadzony właśnie z myślą o zastąpieniu Neuera. Na razie jest jednak głównie wypożyczany – najpierw do Monaco, aktualnie do VfB Stuttgart.

Niebawem może się to jednak zmienić. Kontrakt Nuebela obowiązuje bowiem tylko do czerwca przyszłego roku. Bayern chce go przedłużyć, ale zawodnik rozważy takie rozwiązanie tylko wtedy, gry dostanie gwarancję tego, że w 2025 roku zostanie pierwszym bramkarzem monachijczyków. „Wewnątrz klubu Nuebel jest głównym kandydatem do zostania następcą Neuera” – przekazał wspomniany Plettenberg.