Niemcy

Borussia Dortmund latem zmieni trenera. Następca Terzicia przybył do klubu już teraz

Zdaniem tureckich mediów w lipcu dojdzie do zmiany na stanowisku trenera Borussii Dortmund. Następcą Edina Terzicia ma zostać Nuri Sahin, który wiosną będzie pełnił rolę asystenta.

Nuri Sahin błyskawicznie rozpoczął swoją pracę w roli szkoleniowca. W sezonie 2021/2022 Turek został grającym trenerem Antalyasporu. Po jego zakończeniu pomocnik odwiesił buty na kołek i w pełni skupił się na obowiązkach menadżerskich.

Podczas kolejnej kampanii ligowej „Skorpiony” punktowały znacznie gorzej niż wcześniej, utrzymując się w tureckiej ekstraklasie z przewagą jednego oczka nad strefą spadkową. Na półmetku aktualnych rozgrywek Antalyaspor z Adamem Buksą oraz Jakubem Kałuzińskim w składzie plasuje się na ósmej pozycji.

Na wiosnę klub znad Morza Śródziemnego będzie musiał radzić sobie jednak bez Sahina. 35-latek postanowił porzucić drużynę na rzecz stanowiska drugiego trenera w Borussii Dortmund. Nowym doradcą Edina Terzicia będzie również Lars Bender.

Jak informuje Ertan Suzgun BVB ma duże nadzieje co do swojego byłego piłkarza. Zdaniem tureckiego dziennikarza od przyszłego sezonu Terzic zostanie zwolniony, a jego obowiązki przejmie właśnie Sahin. Na ten moment ekipa z Signal Iduna Park zajmuje dopiero piąte miejsce w Bundeslidze.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.