Transfery

Lech Poznań chce wzmocnić defensywę. Na celowniku „Kolejorza” m.in. reprezentant Polski

Po zakończeniu dwumeczu z Karabachem Agdam Lech Poznań będzie chciał sfinalizować transfer środkowego obrońcy. Wśród kandydatów na nowego defensora mistrzów Polski znajduje się m.in. Michał Helik.

We wtorek Lech Poznań pokonał na własnym stadionie Karabach Agdam w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Dokładnie tydzień po tym meczu odbędzie się rewanż w Azerbejdżanie. Po jego zakończeniu „Kolejorz” rozpocznie kolejne ruchy na rynku transferowym.

Władze klubu ze stolicy Wielkopolski czekają z zakupami na rezultat dwumeczu z Karabachem Agdam, gdyż od niego uzależniony jest budżet transferowy mistrzów Polski. Jeśli Lech wyeliminuje Azerów, będzie mógł wydać więcej.

Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl wymienił kilka nazwisk, które znajdują się na liście życzeń „Kolejorza”. Wśród nich znalazł się m.in. 7-krotny reprezentant Polski, Michał Helik.

Wcześniej pisaliśmy, że na celowniku Lecha są Adrian Rus (MOL Fehervar), Ionut Nedelcearu (Crotone) i Nikola Soldo (Lokomotiv Zagrzeb). W mediach przewijała się informacja o Michału Heliku. Czy w rzeczywistości jest to realny temat? napisał Włodarczyk.

Klub z Bułgarskiej faktycznie zabiega o reprezentanta Polski i już skontaktował się w jego sprawie z Barnsley. Przypomnijmy, że angielski zespół spadł w minionym sezonie do League One, co mogłoby ułatwić sprowadzenie Helika do Poznania, lecz piłkarz ma także propozycje z trzech innych krajów i w tym temacie wiele się może wydarzyćwyjaśnił.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.