Transfery

Bartosz Slisz szykuje się do odejścia z Legii Warszawa. Na stole cztery poważne oferty

Fot. Paweł Jerzmanowski

Wiele wskazuje na to, że na początku przyszłego roku Bartosz Slisz odejdzie z Legii Warszawa. Według informacji przekazanych przez Tomasza Włodarczyka pomocnik „Wojskowych” ma cztery poważne oferty.

W tym sezonie Bartosz Slisz jest absolutnie kluczowym piłkarzem Legii Warszawa. Pomocnik stołecznego klubu wystąpił już w 31 meczach we wszystkich rozgrywkach. W tym czasie udało mu się strzelić jednego gola i zanotować trzy asysty.

O potencjalnym transferze z udziałem 24-latka media pisały już jakiś czas temu. O usługi Slisza zabiegał bowiem Trabzonspor. Turcy oferowali „Wojskowym” trzy miliony euro. Ani zawodnik, ani klub nie były jednak zainteresowane tym kierunkiem.

Nie oznacza to jednak, że na wiosnę piłkarz nadal będzie reprezentował barwy Legii Warszawa. Jak informuje Tomasz Włodarczyk, Slisz ma cztery poważne oferty z zagranicznych lig. W grę wchodzą przenosiny do Włoch, Hiszpanii, Niemiec lub Stanów Zjednoczonych.

Najbardziej prawdopodobne kierunki transferu 6-krotnego kadrowicza to Bundesliga oraz Major League Soccer. Nie są to jedynie zapytania, a konkretne propozycje po przeprowadzonej obserwacji z wysokości trybun. W związku z tym do ruchu powinno dojść już niebawem.

Na samej sprzedaży Legia Warszawa nie zarobi dużych pieniędzy. Chociaż portal Transfermarkt wycenia polskiego pomocnika na pięć i pół miliona euro, to wicemistrzowie Ekstraklasy nie zarobią nawet połowy tej kwoty. Kontrakt Slisza wygasa wraz z końcem przyszłego roku, co stawia „Wojskowych” w niekorzystnej pozycji negocjacyjnej. Na konto stołecznego zespołu powinno wpłynąć około dwa miliony euro.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.