Niemcy

Bayern Monachium finalizuje transfer wielkiego talentu. Rekordowa sprzedaż dotychczasowego klubu

Nestory Irankunda z australijskiego Adelaide United zostanie nowym piłkarzem Bayernu Monachium. Mistrzowie Niemiec zapłacą ponad trzy miliony euro za utalentowanego skrzydłowego.

Nestory Irankunda to jeden z najbardziej utalentowanych młodych piłkarzy w całej Australii. Pomimo zaledwie siedemnastu lat na karku skrzydłowy wystąpił już w prawie czterdziestu meczach na poziomie seniorskim. W tym czasie udało mu się strzelić dziewięć goli i zanotować dwie asysty.

Wrażenie robią również jego statystyki w młodzieżowej reprezentacji kraju. Jego bilans to siedem spotkań i aż jedenaście trafień. W marcu Irankunda uczestniczył także w zgrupowaniu dorosłej kadry. Tam nie zdołał jednak zadebiutować.

Umiejętności zawodnika Adelaide United docenili skauci Bayernu Monachium. Według informacji przekazanych przez Fabrizio Romano, mistrzowie Niemiec dopinają aktualnie transfer Australijczyka. Dla aktualnego pracodawcy Irankundy będzie to największa sprzedaż w historii, bowiem „The Reds” zarobią na nim ponad trzy miliony euro.

Po dziesięciu kolejkach nowego sezonu Bundesligi Bayern Monachium piastuje pozycję wicelidera. Przed „Die Roten” plasuje się rewelacyjny Bayer Leverkusen Xabiego Alonso. Różnica pomiędzy zespołami wynosi dwa punkty.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.