Ekstraklasa

Dwóch kandydatów na trenera Legii. Media podają nazwiska

Zimą przy Łazienkowskiej może dojść do sporych zmian. Legia Warszawa fatalnie radzi sobie w tym sezonie Ekstraklasy. Kiepską formę drużyny posadą przypłacił już Czesław Michniewicz. Obecnie funkcję trenera mistrzów Polski pełni Marek Gołębiewski, jednak i on wkrótce może zostać zmieniony.

Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl poinformował w poniedziałek o trwających cały dzień naradach zarządu Legii. Ustalono na nich, że Gołębiewski pozostanie szkoleniowcem „Wojskowych” co najmniej do zimowej przerwy. Nie oznacza to jednak, że klub nie rozgląda się za jego następcą.

Na razie nie wiadomo, kto mógłby potencjalnie zastąpić 41-latka. Greckie media podłapały jednak temat i sugerują, że władze Legii prowadzą rozmowy z Giorgiosem Donisem. 52-latek pozostaje obecnie bezrobotny, natomiast w przeszłości prowadził Maccabi Tel Awiw czy APOEL Nikozja, z którym awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2017/18. W ostatnim czasie przez trzy miesiące pracował w arabskim Al-Wahda.

Na tym jednak plotki się nie kończą. Poza greckimi mediami swoje informacje opublikowały także źródła z Macedonii. Według tamtejszego ekipa.mk na celowniku Legii znalazł się Igor Angelovski. Przez ostatnie sześć lat prowadził on reprezentację, właśnie Macedonii. W czerwcu rozstał się z kadrą.