Inne ligi

Luis Suarez imponuje w nowym klubie! Dokonał czegoś niesamowitego

Fot. Gremio

Luis Suarez od stycznia bieżącego roku jest zawodnikiem Gremio. W brazylijskim klubie wiedzie mu się bardzo dobrze, o czym świadczą m.in. statystyki tego sezonu. A także sam ostatni mecz, w którym Urugwajczyk przekroczył magiczną barierę w karierze.

Latem minęły już trzy lata odkąd Luis Suarez nie jest zawodnikiem FC Barcelony. Po odejściu z Camp Nou Urugwajczyk występował w Atletico Madryt, urugwajskim Nacionalu, a od stycznia bieżącego roku gra w Gremio. W brazylijnskim klubie radzi sobie bardzo dobrze, o czym świadczą jego statystyki z tego sezonu.

Suarez w obecnym sezonie wystąpił w 44 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił 18 goli i zaliczył 13 asyst. Minionej nocy polskiego czasu zanotował kolejny kapitalny występ – w starciu z Americą-MG zdobył bramkę i zanotował dwie asysty. Tym samym przyczynił się on do wygranej 4:3, jednocześnie przekraczając magiczną barierę w karierze. Gol i dwie asysty w ostatnim meczu oznaczają, że w całej karierze Suarez ma na koncie 550 goli i ponad 300 asyst.