Anglia

Pep Guardiola namaścił swojego następcę w Manchesterze City. Hiszpan jest pod wielkim wrażeniem

Pap Guardiola
Fot. Screen: YouTube/Man City

Wiele wskazuje na to, że Pep Guardiola odejdzie z Manchesteru City po wygaśnięciu aktualnego kontraktu. Zdaniem Hiszpana, kolejnym szkoleniowcem „Obywateli” będzie Roberto De Zerbi.

Pep Guardiola został trenerem Manchesteru City w 2016 roku. Od tamtej pory klub wszedł na zupełnie inny poziom. „Obywatele” zdominowali Premier League, wygrywając od tamtego czasu pięć krajowych mistrzostw. Dodatkowo drużyna z Etihad Stadium przełamała również niemoc w Lidze Mistrzów, odnosząc swój pierwszy triumf.

W 2022 roku Guardiola przedłużył swoją umowę z Manchesterem City o kolejne dwa sezony. Jego aktualny kontrakt wygasa po zakończeniu rozgrywek 2024/2025. Zdaniem mediów hiszpański menadżer odejdzie wówczas z klubu.

Kto zastąpi legendarnego trenera na tym stanowisku? Według samego Guardioli może być to Roberto De Zerbi. 52-latek niejednokrotnie komplementował Włocha.

– Uważajcie na to, co powiem, ale jestem przekonany o tym, że mam rację. Roberto De Zerbi jest z jednym z trenerów, który miał największy wpływ na piłkę nożną w ostatnich 20 latach. Są unikalni, żaden zespół nie gra tak, jak onizachwalał Guardiola.

James Ducker z „Sunday Telegraph” opowiada również o sytuacji po meczu Manchesteru City z Brighton. Guardiola miał wówczas przekazać piłkarzom „Mew”, że to właśnie De Zerbi zastąpi go na Etihad Stadium.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.