Kadra

Wiadomo, z kim Polska może zagrać w barażach do Euro. Potęga w półfinale

W niedzielę reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Mołdawią, mocno komplikując sobie sytuację związaną z awansem na mistrzostwa Europy 2024. Wiele wskazuje na to, że biało-czerwonym pozostanie walka o udział w barażach. Z kim mogą w nich zagrać?

Ion Nicolaescu w 25. minucie i Karol Świderski w 53. minucie strzelali gole w niedzielnym spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy. Reprezentacja Polski zremisowała z Mołdawią, znacznie komplikując sobie sytuację związaną z awansem na Euro w Niemczech. Teoretycznie biało-czerwoni wciąż mogą awansować na turniej bezpośrednio. Praktycznie jednak bardziej prawdopodobne wydaje się konieczność udziału w barażach.

Na razie trudno dokładnie przewidzieć to, z kim Polska może w tych barażach zagrać. Można pokusić się jednak o pewne prognozy, oparte o aktualne tabele grup kwalifikacyjnych. Zgodnie z nimi Polska w półfinale swojej ścieżki trafiłaby na potęgę, Holandię. Jeśli starcie z faworyzowanym rywalem by wygrała, w finale czekałby na nią zwycięzca pary Chorwacja – Estonia. Niewykluczone jednak, że barażowi przeciwnicy będa nieco łatwiejsi, o ile wspomniani Holendrzy i Chorwaci wywalczą awans bezpośredni, sytuację w swoich grupach poprawiając listopadowymi meczami.

W listopadzie Polska zagra już tylko jeden mecz o stawkę. 17.11 o godz. 20:45 zmierzy się z Czechami. Cztery dni później w towarzyskim spotkaniu biało-czerwoni podejmą Łotwę.