Kadra

Smuda nowym trenerem Wieczystej. Kilka dni temu Peszko tak mówił o Franzu

W czwartek Franciszek Smuda został ogłoszony nowym trenerem Wieczystej Kraków. Kilka dni wcześniej pojawił się materiał na kanale „Foot Truck”, na którym Radosław Majewski i Sławomir Peszko opowiedzieli kilka anegdot. Nie zabrakło również opowieści o Franzu.

Franciszek Smuda wraca na ławkę trenerską. Szkoleniowiec, który ostatnio pracował w Górniku Łęczna zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Przemysława Cecherza, który w tym sezonie nie przegrał żadnego spotkania. W zespole Wieczystej były selekcjoner reprezentacji Polski będzie mógł spotkać kilku zawodników, z którymi miał okazję współpracować w kadrze, w tym ze Sławomirem Peszko oraz Radosławem Majewskim.

Obydwaj panowie kilka dni temu byli gośćmi u Kuby Polkowskiego i Łukasza Wiśniowskiego na kanale „Foot Truck”, w opublikowanym materiale Panowie opowiedzieli wiele anegdot z ich bujnej piłkarskiej kariery. A jednym z bohaterów tych opowieści był, jak się okazało kilka dni później, nowy trener Wieczystej.

Peszko wspomniał sytuację ze Smudą, kiedy spotkali się na meczu Wieczystej, a były selekcjoner był gościem w tamtejszym Skyboxie.

Ja wchodzę kiedyś na Skybox na Wieczystej, a tam Franz. I mówię: „Czy to jest ten Franz Smuda, który mnie wypier***lił z kadry?” Oj „Szpaczek”, ty mi nawet tu nie odpuścisz

opowiedział Peszko

Były reprezentant Polski nawiązał do sytuacji, w której Smuda wyrzucił piłkarza ze zgrupowania kadry, gdy okazało się, że Peszko zachowywał się niewłaściwie pod wpływem alkoholu. Majewski również przypomniał inną sytuację ze zgrupowania, której bohaterem był Franz.

Byliśmy na kadrze w Chicago i szliśmy gdzieś na obiad. I przed posiłkiem leżały jakieś orzeszki czy rodzynki. Ja wziąłem dwa, trzy, bo jakiś taki głodny byłem przed obiadem, bo rano był rozruch. Smuda to widzi i mówi: „K***a, jak ty będziesz biegał taki tłusty zaraz?!” Ja od razu je odłożyłem, nie wiedziałem co zrobić, zwariowałem

wspomina Majewski

Cały materiał możecie zobaczyć w tym miejscu.

Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.