Ligi zagraniczne

Harry Kane wyjawił, dlaczego zdecydował się odejść z Tottenhamu. „Nie będę tego żałował”

Harry Kane
Fot. Screen: YouTube/Tottenham Hotspur

Przed rozpoczęciem sezonu 2023/2024 Harry Kane zamienił Tottenham na Bayern Monachium. Angielski napastnik uważa, że w przyszłości nie będzie żałował tej decyzji.

Harry Kane trafił do Tottenhamu w 2004 roku. Snajper wyszkolił się w akademii „Kogutów”, a następnie przeszedł przez serię wypożyczeń. Od sezonu 14/15 Anglik stał się ostoją składu londyńskiego klubu.

W ciągu dekady Kane zdobył 278 goli dla Spurs, stając się żywą legendą drużyny i drugim najlepszym strzelcem w historii Premier League. Podczas pobytu w Tottenhamie napastnikowi nie udało się jednak zdobyć ani jednego trofeum. Latem 2023 roku angielski zawodnik przeniósł się do Bayernu Monachium.

W jednym z ostatnich wywiadów 30-latek wyjaśnił, dlaczego zdecydował się na transfer do Bundesligi. Wbrew pozorom Kane’owi nie chodziło o puchary, których zabrakło mu w stolicy Anglii. Kluczowym czynnikiem okazała się ciekawość.

Przez całą moją karierę dawałem do zrozumienia, że jestem kibicem Tottenhamu i chciałbym widzieć, jak klub dobrze sobie radzi. Nie ma drużyny w Premier League, której zwycięstwa pragnąłbym bardziej niż Tottenhamudeklarował Kane.

Gdybym miał 40 lat, spojrzał wstecz na moją karierę i nie grałbym w żadnej innej lidze, zawsze zastanawiałbym się, jak by to było. Dlatego jestem w Monachium i nigdy nie będę żałował tej decyzji dodał.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.