Piłka Nożna

Nasser Al-Khelaifi zachwala Dariusza Mioduskiego. „Polska powinna być z niego dumna”

Fot. Paweł Jerzmanowski

W środę oraz czwartek w Warszawie obradowało Europejskie Stowarzyszenie Klubów (ECA). Gospodarzem wydarzenia był Dariusz Mioduski, właściciel Legii Warszawa. Nasser Al-Khelaifi, prezes organizacji, wypowiadał się o Polaku w wielkich superlatywach.

Podczas ostatnich dni Warszawa stała się jednym z najważniejszych miejsc na europejskiej mapie futbolu. W stolicy Polski doszło do zebrania Europejskiego Stowarzyszenia Klubów. Na obradach pojawili się znamienici goście, w tym m.in. szefowie PSG, Arsenalu, Bayernu Monachium, Interu oraz Romy.

Gospodarzem wydarzenia był Dariusz Mioduski, który jest czołową postacią w zarządzie Nassera Al-Khelaifiego. W rozmowie z Tomaszem Włodarczykiem prezydent mistrzów Francji postanowił skomplementować Polaka. Prezes Legii od lat współpracuje z ECA.

To człowiek, któremu ufam i na którym mogę polegać. Od 2017 roku wykonuje dla nas fantastyczną robotę. Nie mówię tego dla kurtuazji czy że Dariusz siedzi z nami. Wręcz przeciwnie. Nie prawię komplementów dla poklasku. Polska powinna być z niego dumna za to co robi dla klubów i futbolu w Europie. Wystarczy spojrzeć na to, co stworzył z własną drużyną, która osiąga znakomite wyniki i ma niesamowitych kibicówmówił Al-Khelaifi.

Piłka nie jest prostą rzeczą. Łatwo jest krytykować: “Nasser zrobił to źle, Dariusz popełnił taki błąd” i tak dalej. To nie działa jak w matematyce, że 1 + 1 = 2. Kiedy drużyna przegrywa, prezes przegrywa. Kiedy drużyna wygrywa, niewiele osób docenia pracę jaką wkładają ludzie w organizacji. Dlatego podkreślam zasługi takich ludzi jak Dariusz. Warto o nich pamiętaćdodał.

Jak się okazuje, Al-Khelaifi śledził ostatnie poczynania Legii Warszawa w Lidze Konferencji. Prezes Paris Saint-Germain był pod wrażeniem atmosfery przy Łazienkowskiej. Doceniona została również gra „Wojskowych”.

Oczywiście. Oglądałem spotkanie z Aston Villą. Fantastyczny wynik i atmosfera na trybunach! Szczerze, Legia była lepszą drużyną. Takie mecze są świetną wiadomością dla całej piłkarskiej społeczności. Możesz walczyć z każdymstwierdził Katarczyk.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.