Ekstraklasa

Sędzia Sylwestrzak zabrał głos ws. czerwonej kartki dla Josue. Ocenił swoją decyzję

Screen: Twitter / CANALPLUS_SPORT

– Ocena na pewno była niewłaściwa. Z mojego punktu widzenia zawodnik Piasta zagrał piłkę i został później „przystemplowany” przez zawodnika Legii – w rozmowie z CANAL+Sport przyznał Damian Sylwestrzak, który podczas sobotniego spotkania Piasta Gliwice z Legią Warszawa ukarał Josue dwiema żółtymi, a w konsekwencji czerwoną kartką.

W ostatnim sobotnim spotkaniu PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe z Piastem Gliwice (1:1). Wicemistrzowie Polski mieli utrudnione zadanie, ponieważ od 42. minuty grali w osłabieniu. Jak pokazały powtórki – niesłusznie.

W pewnym momencie do stykowej piłki wystartowali Alexandros Katranis i Josue. Początkowo wydawało się, że to obrońca Piasta faulował zawodnika wicemistrzów Polski, ale sędzia uznał, że było odwrotnie – jego zdaniem przewinienia dopuścił się kapitan warszawiaków. Co więcej, arbiter za odgwizdany faul ukarał Portugalczyka drugą żółtą kartką, co dla pomocnika oznaczało koniec sobotniego występu.

Druga żółta kartka dla Josue wzbudziła sporo kontrowersji i wywołała mnóstwo komentarzy w mediach społecznościowych. Większość osób zgodnie twierdziła, że kapitan Legii drugiej żółtej kartki nie powinien otrzymać.

Stwierdził tak także sam Damian Sylwestrzak, czyli sędzia prowadzący sobotnie spotkanie. – Ocena na pewno była niewłaściwa. Z mojego punktu widzenia zawodnik Piasta zagrał piłkę i został później „przystemplowany” przez zawodnika Legii. To był błąd w oglądzie sytuacji, który doprowadził do błędnej decyzji – przyznał arbiter w rozmowie z dziennikarzami CANAL+Sport. – Powiedziałem piłkarzom Legii, że popełniłem błąd. Niestety nic więcej w tej sytuacji nie dało się zrobić – dodał.