Wideo

Dublet Szymona Włodarczyka w lidze austriackiej. Fantastyczne wejście do nowego klubu [WIDEO]

Sturm Graz pewnie pokonał BW Linz w meczu 5. kolejki austriackiej Bundesligi, a Szymon Włodarczyk potwierdził swoją dobrą formę. Polski napastnik dwukrotnie pokonał bramkarza rywali.

Po dobrym sezonie w barwach Górnika Zabrze Szymon Włodarczyk postanowił wyjechać z Polski. Wychowanek Legii Warszawa latem zamienił „Trójkolorowych” na Sturm Graz. Austriacy zapłacili ponad dwa miliony euro za młodego napastnika.

Włodarczyk z miejsca stał się bardzo ważnym ogniwem w zespole „Die Schwoazn”. Już podczas swojego debiutu w oficjalnym meczu 20-latek strzelił hat-tricka. Miało to miejsce w spotkaniu pucharu Austrii przeciwko SAK Klagenfurt. Później Polak zaliczył trafienia w starciach z Austrią Wiedeń oraz LASK Linz.

Swoją dobrą formę Włodarczyk potwierdził także w piątek kolejce austriackiej Bundesligi. Sturm Graz pokonał BW Linz aż 4:1, a urodzony w Wałbrzychu zawodnik popisał się dubletem. Napastnik rozpoczął strzelanie już w pierwszej minucie gry.

Na drugiego gola Włodarczyk musiał czekać do drugiej połowy. Wówczas 20-latek wygrał walkę w powietrzu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i z łatwością wykończył dogodną sytuację.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.