Ekstraklasa Transfery

Widzew Łódź przeprowadził hitowy transfer. Zawodnik z 50 meczami w Bundeslidze

Widzew Łódź w środę sfinalizował kolejny transfer w letnim oknie transferowym. Nowym zawodnikiem zespołu Janusza Niedźwiedzia został Sebastian Kerk, który ostatnio był piłkarzem Hannoveru 96. 29-latek ma na koncie 50 meczów w Bundeslidze.

Widzew Łódź w obecnym oknie transferowym nie próżnuje – do drużyny Janusza Niedźwiedzia, poza polskimi piłkarzami, dołączyło już kilku zagranicznych zawodników, takich jak Fran Alvarez z Albacete, Luis Silva z EN Paralimniou czy Imad Rondić ze Slovana Liberec. To jednak nie koniec – w środę kontrakt z Widzewem podpisał Sebastian Kerk.

Sprowadzenie 29-letniego pomocnika do Widzewa można śmiało nazwać hitem transferowym. Ostatnie dwa sezony były młodzieżowy reprezentant Niemiec spędził w Hannoverze 96, w którego barwach rozegrał 51 meczów we wszystkich rozgrywkach, strzelając w nich 12 goli i zaliczając 5 asyst. Wcześniej Kerk grał także w 1. FC Nurnberg, VfL Osnaubruck, SC Freiburg i 1. FC Kaiserslautern.

Łącznie nowy zawodnik Widzewa ma na koncie aż 152 mecze na zapleczu Bundesligi, a także 50 występów w niemieckiej ekstraklasie, w której strzelił jednego gola i zaliczył jedną asystę.

– Śledziłem ostatnie spotkania Widzewa, widziałem stadion, kibiców, fantastyczną atmosferę, która tu panuje. Już jestem szczęśliwy, że mogę tu być i czekam tylko na pierwszy mecz przed widzewską publicznością – przyznał Kirk w rozmowie z oficjalnym portalem internetowym Widzewa.