Transfery

Debiutował w Serie A pod okiem Mourinho, teraz zagra w Ekstraklasie. Majchrzak wraca do Polski

AS Roma nie skorzystała z opcji wykupienia Jordana Majchrzaka z Legii Warszawa. W najbliższym sezonie utalentowany napastnik będzie występował w barwach Puszczy Niepołomice.

Na początku minionej kampanii ligowej AS Roma wypożyczyła Jordana Majchrzaka z Legii Warszawa. W umowie pomiędzy klubami zawarta była klauzula odstępnego w wysokości siedmiuset tysięcy euro. Włosi nie uruchomili jednak tego zapisu.

Przez zdecydowaną większość czasu 18-latek występował w Primaverze. Talentem Majchrzaka zainteresował się sam Jose Mourinho i dał Polakowi zadebiutować w Serie A. Napastnik wystąpił w meczu z Sassuolo. Zawodnik Legii Warszawa był również zapraszany na treningi seniorskiej kadry.

Po powrocie na Łazienkowską Majchrzak przedłużył kontrakt z „Wojskowymi” i od razu ponownie został wypożyczony. W rozgrywkach 2023/2024 „Jordi” będzie grał dla Puszczy Niepołomice. Dotychczas młody snajper nie występował w dorosłej piłce w Polsce.

Latem Majchrzak razem z kadrą do lat 19. występował na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Piłkarz Legii Warszawa zagrał we wszystkich meczach fazy grupowej. Biało-czerwonym nie udało się awansować do dalszej fazy turnieju.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.