Transfery

Czołowy piłkarz Manchesteru City zgodził się na transfer. Przenosiny do innego giganta niebawem

Kyle Walker uzyskał ustne porozumienie w sprawie kontraktu z Bayernem Monachium, informuje Florian Plettenberg. Reprezentant Anglii ma podpisać dwuletni kontrakt „Die Roten”.

Kyle Walker reprezentuje barwy Manchesteru City od 2017 roku. Na Etihad Stadium trafił z Tottenhamu za niemal 53 miliony euro. Od tamtej pory z licznymi sukcesami występuje w koszulce „Obywateli”.

Kontrakt bocznego obrońcy wygasa wraz z końcem przyszłego sezonu. Walker będzie miał wówczas 34 lata, dlatego też triumfatorzy Ligi Mistrzów powoli muszą myśleć o znalezieniu dla niego zastępstwa. Do potencjalnych ruchów może dojść już teraz, bowiem do gry o podpis Anglika włączył się Bayern Monachium.

Mistrzowie Niemiec porozumieli się już z piłkarzem w sprawie dwuletniej umowy z opcją przedłużenia o kolejny rok. Teraz „Die Roten” muszą uzgodnić jeszcze kwotę odstępnego, jaka zostanie wpłacona na konto Manchesteru City. Ze względu na wiek i długość kontraktu zawodnika nie będą to zawrotne pieniądze.

W minionym sezonie Kyle Walker wystąpił w 39 meczach Manchesteru City we wszystkich rozgrywkach. Spotkań byłoby jeszcze więcej, jednak ze względu na kontuzję pachwiny obrońca musiał pauzować przez wiele tygodni. 33-latek znalazł się również w kadrze reprezentacji Anglii na mistrzostwa świata w Katarze.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej