Wideo

Adrian Mierzejewski wciąż ma to coś. Piękny gol Polaka z rzutu wolnego [WIDEO]

W niedzielę zakończyła się 1. kolejka nowego sezonu Chinese Super League. Henan Songshan Longmen z Adrianem Mierzejewski w składzie zremisowało z Chengdu Rongcheng. Polak popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego.

Adrian Mierzejewski gra w Chinach już od pięciu lat. Urodzony w Olsztynie piłkarz był zawodnikiem klubów takich jak Changchun Yatai, Chongqing Liangjiang Athletic, Guangzhou City czy Shanghai Shenhua. Od początku ubiegłego sezonu pomocnik reprezentuje natomiast barwy Henan Songshan Longmen.

W niedzielę klub Polaka rozpoczął zmagania w kolejnej kampanii ligowej. Pierwszym rywalem „Czerwonych Diabłów” było Chengdu Rongcheng. Mecz zakończył się remisem 1:1, a Mierzejewski okazał się autorem jedynego gola dla swojej drużyny.

Kilka minut po wznowieniu gry w drugiej połowie Henan Songshan Longmen egzekwowało rzut wolny z okolic 25. metra od bramki przeciwników. Do piłki podszedł 41-krotny reprezentant Polski i bardzo ładnym uderzeniem od słupka ustalił wynik spotkania.

Po kliknięciu w film włączy się sytuacja, w której Mierzejewski strzelił gola:

W poprzednim sezonie Chinese Super League zakończyło zmagania na szóstym miejscu w tabeli. Ekipie Mierzejewskiego zabrakło kilku punktów do lokaty premiującej grę w kwalifikacjach Azjatyckiej Ligi Mistrzów.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.