Anglia Liga Mistrzów

Klopp zabrał głos po dotkliwej porażce z Realem. „Dlatego przegrywamy”

Screen // YouTube / Liverpool FC

W niektórych sytuacjach mieliśmy pięciu, a nawet sześciu pasywnych zawodników. To nie powinno się wydarzyć – w rozmowie z BT Sport po wtorkowej porażce z Realem Madryt (2:5) przyznał Juergen Klopp. Niemiecki trener wskazał przyczynę ostatnich porażek swojego zespołu.

Pierwsza połowa nie zapowiadała tak dotkliwej porażki Liverpoolu. Anglicy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie – najpierw po golu Darwina Nuneza, a później po trafieniu Mo Salaha. Za każdym razem do wyrównania doprowadzał jednak Vinicius Junior. Po zmianie stron inicjatywę całkowicie przejął jednak Real, który strzelił trzy gole – na listę strzelców wpisali się Eder Militao i Karim Benzema (dwukrotnie). Ostatecznie goście wygrali więc aż 5:2

Po zakończeniu spotkania Juergen Klopp szczerze ocenił grę swoich piłkarzy. – W niektórych sytuacjach mieliśmy pięciu, a nawet sześciu pasywnych zawodników. To nie powinno się wydarzyć – przyznał w rozmowie z BT Sport.

I dodał:  – To jak bronimy, nie jest dobre. Tracimy piłkę w złych momentach, sami wystawiamy się na zagrożenie. I właśnie dlatego przegrywamy (tłumaczenie: Sport.pl).

Porażka z Realem Madryt znacząco zwiększyła też liczbę plotek dotyczących możliwego odejścia Kloppa z Liverpoolu. Niektórzy twierdzą nawet, że władze „The Reds” już wytypowały następcę niemieckiego szkoleniowca.