Anglia

Chelsea negocjuje pozyskanie nowego skrzydłowego. „The Blues” zapłacą 45 milionów euro

W najbliższych dniach Chelsea może sfinalizować swój piąty transfer w zimowym okienku. Jak informuje portal „Football London”, „The Blues” rozmawiają z PSV Eindhoven na temat pozyskania Noniego Madueke.

Ostatnie tygodnie w wykonaniu Chelsea stanęły pod znakiem prawdziwej katastrofy. Podopieczni Grahama Pottera na ostatnie osiem spotkań przegrali aż sześć, przy okazji odpadając z EFL Cup oraz Pucharu Anglii. W Premier League sytuacja „The Blues” nie jest lepsza, bowiem londyńczycy zajmują dopiero 10. miejsce w stawce.

W styczniu zdziesiątkowaną kontuzjami drużynę Chelsea wzmocniło już czterech graczy. Są nimi Joao Felix, Andrey Santos, Benoit Badiashile i David Datro Fofana. Wiele wskazuje na to, że przedstawiciele klubu ze Stamford Bridge postarają się o kolejny zimowy transfer.

Według informacji przekazanych przez portal „Football London” Anglicy zasiądą z PSV Eindhoven w sprawie przenosion Noniego Madueke. Zainteresowanie ze strony Chelsea potwierdził prezes lidera Eredivisie, Ruud van Nistelrooy. Jak podkreślił Holender, „Rolnicy” nie chcą stracić kolejnej po Cody’m Gakpo, jednak jeśli oferta będzie wystarczająco dobra, nie będą mieli wyboru.

I taką właśnie propozycję zamierzają wystosować właściciele klubu z Premier League. Na Stamford Bridge uważają, że 45 milionów euro zadowoli PSV Eindhoven. Na transfer w szczególności naciska Christopher Vivell, dyrektor techniczny Chelsea.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.