Transfery

Ajax Amsterdam sprzeda Antony’ego do Manchesteru United. Największy transfer letniego okienka

Fot. Screen/ YouTube/ AFC Ajax

Jak poinformował David Ornstein z „The Athletic”, Manchester United jest bliski uzyskania porozumienai z Ajaksem Amsterdam w sprawie transferu Antony’ego. Holenderski klub ma zarobić na sprzedaży swojego skrzydłowego 100 milionów euro.

W ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin Antony zostanie nowym piłkarzem Manchesteru United. Rozmowy pomiędzy klubami trwają już od ponad tygodnia. Początkowo „Godenzonen” nie mieli zamiaru sprzedawać swojej największej gwiazdy, jednak sam zawodnik bardzo mocno naciskał na transfer na Old Trafford.

Ja nie proszę Ajaksu o puszczenie mnie za darmo. Ja proszę Ajax o przyjęcie za mnie najwyższej oferty w historii Eredivisie. Nalegam na to od lutego. Chcę odejść z Ajaksumówił niedawno Brazylijczyk, cytowany przez Fabrizio Romano.

Według informacji przekazanych przez najbardziej wiarygodne źródło na Wyspach Brytyjskich, czyli Davida Ornsteina z „The Athletic”, Ajax najprawdopodobniej przyjmie najnowszą ofertę za Antony’ego. Cała transakcja, włączając w to bonusy, zamknie się w okolicach 100 milionów euro.

Tak wysoka kwota odstępnego sprawia, że 22-letni skrzydłowy będzie drugim najdroższym piłkarzem w historii Manchesteru United. „Czerwone Diabły” więcej zapłaciły wyłącznie za Paula Pogbę. Podczas trwającego okna żaden klub nie przeprowadził większego transferu.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.