Transfery

Wieteska odchodzi z Legii Warszawa. Wiadomo już, kto zastąpi kapitana „Wojskowych”

Mateusz Wieteska
Fot. Paweł Jerzmanowski

Robert Ivanov z Warty Poznań zostanie następcą Mateusza Wieteski w szeregach Legii Warszawa. Kapitan stołecznego klubu prawdopodobnie przeniesie się do francuskiego Clermont Foot.

Temat potencjalnego transferu Wieteski do Ligue 1 poruszany jest już od dłuższego czasu. Ostatnio sam zawodnik przyznał, że jest chętny do przenosin za granicę. Legia potrzebowała jednak najpierw sprowadzić dla niego zastępstwo.

Jak twierdzi Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, nowym obrońcą „Wojskowych” zostanie najprawdopodobniej Robert Ivanov z Warty Poznań. Kluby rozpoczęły już negocjacje w sprawie kwoty odstępnego. Transakcja powinna zostać dogadana w ciągu kilku dni.

Legia Warszawa po raz kolejny traci swojego świeżo mianowanego kapitana. Podczas rundy jesiennej opaskę kapitańską otrzymał Luquinhas. Brazylijczyk kilka tygodni później wyjechał do MLS. Teraz identyczna sytuacja wydarzy się z Wieteską. Wymienione wcześniej źródło twierdzi jednak, że 15-krotni mistrzowie Polski otrzymali ofertę nie do odrzucenia.

W klubie właściwie wszyscy mówią jednym głosem. Legia nie może pozwolić sobie na odrzucenie oferty wynoszącej ponad milion euro. Nasze źródła mówią, że warszawski klub otrzyma nieco ponad ten pułap. Na jego konto ma wpłynąć 1,1 mln euro napisał Włodarczyk.

REKLAMA

Trwa letnia wyprzedaż w księgarni sportowej labotiga.plRabaty do 70% na wszystkie książki SQN. Publikacje, gadżety, e-booki i pakiety już od 9,99 zł. Akcja wyprzedażowa potrwa do końca lipca

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.