Reklama
Transfery

Oliver Kahn zdradził, dlaczego Bayern zdecydował się na sprzedaż Lewandowskiego. „Odnieśliśmy duży sukces”

Fot. Screen/ YouTube/ FC Bayern Monachium

W ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin Robert Lewandowski przejdzie testy medyczne i podpisze kontrakt z FC Barceloną. Oliver Kahn wyjawił, co spowodowało, że Bayern Monachium zdecydował się na sprzedaż swojej supergwiazdy.

W nocy z piątku na sobotę Fabrizio Romano poinformował o zakończeniu negocjacji pomiędzy FC Barceloną i Bayernem Monachium. Mistrzowie Niemiec zaakceptowali ofertę klubu ze stolicy Katalonii, co oznacza, że od przyszłego sezonu Robert Lewandowski będzie grał dla hiszpańskiej drużyny.

Bayern Monachium zarobi na sprzedaży kapitana reprezentacji Polski 45 milionów euro w postaci klauzuli wykupu oraz maksymalnie 5 milionów euro w bonusach. Lewandowski zwiąże się z FC Barceloną trzyletnim kontraktem, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Jeszcze w maju „Gwiazda Południa” nie była skłonna do rozstania z 33-latkiem. Świadczyły o tym liczne deklaracje przedstawicieli Bayernu Monachium, a w szczególności Olivera Khana, który w jednej z rozmów użył zwrotu „basta”. Miał on oznaczać, że Lewandowski wypełni swoją umowę z klubem. Włodarze „Die Roten” ostatecznie zmienili swoje zdanie w tej sprawie.

Poprzez „Basta” kończysz dyskusję. Właśnie tego wtedy chciałem, bo jeszcze 2 miesiące temu nie mieliśmy ani oferty dla Roberta, ani alternatywy w zasięgu wzroku. Od tego czasu sytuacja uległa zmianiepowiedział Kahn w rozmowie z Blidem.

Ostatecznie Barcelona zaoferowała kwotę, za którą sprzedaż ma dla nas absolutny sens. Dodatkowo, ostatnio odnieśliśmy duży sukces na rynku transferowym ściągając Mane, absolutnego gracza klasy światowej. W związku z tym osiągnęliśmy teraz porozumienie z Barceloną wyjaśnił.

Reklama
Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej