Transfery

Media: Chelsea finalizuje kolejny transfer. Na Stamford Bridge trafi jeden z najlepszych obrońców na świecie

Po zmianie właściciela Chelsea FC rozpoczęła wzmożone działania na rynku transferowym. „The Blues” zagwarantowali sobie już pozyskanie Raheema Sterlinga z Manchesteru City. Kolejnym piłkarzem, który trafi do londyńskiego klubu ma być Kalidou Koulibaly.

W związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terenach Ukrainy z roli właściciela Chelsea FC zrezygnować musiał Roman Abramowicz. Rolę rosyjskiego oligarchy w strukturach angielskiej drużyny przejął Todd Boehly.

Amerykański biznesmen ma zamiar znacznie wzmocnić skład „The Blues”. Niemal pewnym jest, że w tym tygodniu Chelsea FC oficjalnie ogłosi pozyskanie Raheema Sterlinga z Manchesteru City. Po udanych rozmowach z udziałem skrzydłowego w biurach na Stamford Bridge rozpoczęły się starania o podpisanie kontraktu z czołowym defensorem.

Według informacji przekazanych przez Davida Ornsteina z „The Athletic”, londyńczycy są bliscy uzyskania porozumienia z SSC Napoli w sprawie transferu Kalidou Koulibaly’ego. „Azzuri” chcieli, aby Senegalczyk do końca kariery pozostał na Stadio Diego Armando Maradona, jednak wszystko wskazuje na to, że piłkarz ma inne plany.

Umowa 31-latka z włoskim klubem obowiązuje jedynie do zakończenia przyszłego sezonu, co stawia SSC Napoli na przegranej pozycji w negocjacjach z innymi drużynami. Jak twierdzi wymienione wcześniej źródło, Koulibaly trafi do Chelsea FC za około 40 milionów euro.

62-krotny reprezentant Senegalu ma zostać następcą Antonio Ruedigera, który od kampanii ligowej 2022/2023 będzie bronił barw Realu Madryt. Koulibaly podpisze z „The Blues” trzyletni kontrakt.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.