Transfery

Adam Buksa mógł trafić do egzotycznej ligi, wygrała ambicja. „Miał kosmiczną ofertę”

Adam Buksa
Fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Już od dłuższego czasu w mediach przewija się temat potencjalnego transferu Adama Buksy. Jak poinformował Mateusz Borek, reprezentant Polski otrzymał ofertę dołączenia do jednego z klubów znad Zatoki Perskiej.

Zawodnik występujący od początku 2020 roku w New England Revolution ma zamiar wrócić do Europy. Wśród zainteresowanych nim klubów znajdowały się m.in. Leicester City oraz AS Monaco. 25-latek postanowił zostać w USA, jednak jego letni transfer wydaje się być nieunikniony.

Najnowsze informacje na temat sytuacji Buksy w programie „Polacy pod lupą” wyjawił Mateusz Borek. Jak zdradził dziennikarz „Kanału Sportowego”, wychowanek Wisły Kraków mógł niedawno trafić do azjatyckiej ligi i zarobić gigantyczne pieniądze.

Myślę, że on już jest głową poza MLS. Już dotykał większych klubów: Anglia, Włochy, Niemcy, miał kosmiczną ofertą znad Zatoki Perskiej. Słyszałem, że mógł zarobić 80 mln zł za trzy lata powiedział Borek.

Nie był zainteresowany, by grać dla szejków. Chce zdecydowanie wrócić do Europy. New England Revolution konsekwentnie podnosiło kwotę transferu dla europejskich klubów, więc trzeba będzie poczekać do następnego oknadodał.

Buksa jest jednym z kluczowych piłkarzy New England Revolution. W trwającym sezonie MLS wystąpił 3 razy i zanotował w tym czasie 2 asysty. Do tego dorobku dorzucił 2 gole w Lidze Mistrzów CONCACAF. Czesław Michniewicz powołał go na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.