Reklama
Transfery

Jakub Kiwior może trafić do giganta Serie A. Polak ma być częścią transakcji łączonej

Fot. Paweł Jerzmanowski

Ostatnie miesiące w wykonaniu Jakuba Kiwiora zapowiadają bardzo owocną karierę polskiego obrońcy. 22-latek łączony jest z przenosinami do aktualnego mistrza Włoch, Milanu.

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku Kiwior został wykupiony przez Spezię Calcio za 2,2 miliona euro. Były piłkarz słowackiej Žiliny nie przepracował ze swoim nowym klubem okresu przygotowawczego, więc przez kilka miesięcy oglądał poczynania kolegów z trybun.

Pod koniec grudnia Kiwiorowi udało się wywalczyć miejsce w pierwszym składzie „Orzełków” i taki stan rzeczy utrzymywał się już do końca kampanii ligowej w Serie A. Ostatecznie wychowanek GKS-u Tychy 22 razy wystąpił w meczach włoskiej ekstraklasy.

Rozbłysk talentu 22-latka dostrzegł Czesław Michniewicz. Selekcjoner powołał Kiwiora na czerwcowe zgrupowanie reprezentacji Polski i dał mu rozegrać dwa pełne spotkania – przeciwko Holandii (2:2) oraz Belgii (0:1). Zawodnik Spezii Calcio zebrał wówczas dobre recenzje.

Jak twierdzi Pietro Mazzara z portalu „MilanNewsItalia”, zagwarantowaniem sobie opcji pierwokupu defensora zainteresowany jest AC Milan. Na liście życzeń mistrzów Serie A znalazł się również inny zawodnik Spezii Calcio, Kelvin Amian.

„Rossoneri” chcą dobić targu z „Orzełkami” w następujący sposób – na Stadio Alberto Picco, na zasadzie wypożyczenia, powędrować mieliby Mattia Caldara oraz Daniel Maldini. W zamian Milan otrzymałby pierwszeństwo do wykupienia wspomnianych wcześniej graczy ze Spezii. Oznacza to, że dzięki wysokiej formie w przyszłym sezonie Kiwior może wywalczyć sobie transfer do jednego z największych klubów na świecie.

Reklama
Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej