Reklama
Transfery

Karol Angielski odchodzi z Radomiaka Radom. Polski napastnik będzie grał w europejskich pucharach

Fot. Screen/ YouTube/ RadomiakTV

W ciągu kilku najbliższych dni powinien zostać ogłoszony zagraniczny transfer Karola Angielskiego. Według informacji przekazanych przez Tomasza Włodarczyka polski napastnik wyląduje w lidze tureckiej.

Karol Angielski ma za sobą najlepszy sezon w karierze pod względem zdobytych goli w lidze. 26-latek zanotował aż 18 trafień dla Radomiaka Radom w minionej kampanii Ekstraklasy. Wychowanek Korony Kielce stanął na podium klasyfikacji strzelców i okazał się najskuteczniejszym polskim napastnikiem rozgrywek 2021/2022.

Już kilka miesięcy temu w mediach pojawiły się spekulacje na temat przyszłości Angielskiego. Sugerowano, że po bardzo dobrym sezonie w Ekstraklasie piłkarz zdecyduje się na zagraniczny transfer. I właśnie tak najprawdopodobniej się stanie.

Jak twierdzi Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, 26-latek zostanie zawodnikiem Sivassporu. Radomiak Radom ma zarobić na sprzedaży swojego strzelca około milion euro. Sam zainteresowany porozumiał się już z tureckim klubem w sprawie indywidualnych warunków kontraktu.

Dziś ustalane są ostatnie szczegóły między stronami. Testy medyczne Angielskiego to kwestia kilku dni. Jeśli nie dojdzie do zwrotu akcji, piłkarz będzie kontynuował karierę w tureckiej ekstraklasienapisał Włodarczyk.

Sivasspor co prawda zajął dopiero dziesiąte miejsce w zakończonej niedawno edycji Super Lig, jednak dzięki triumfowi w Pucharze Turcji zagra w eliminacjach Ligi Europy. W przypadku niepowodzenia w tych rozgrywkach nowa drużyna Angielskiego ma zagwarantowany udział w Lidze Konferencji Europy.

Reklama
Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej