Reklama
Francja

Pochettino domaga się pieniędzy od PSG. Chce bonus za sukces… z przyszłości

Screen // YouTube / PSG – Paris Saint Germain

Mauricio Pochettino niebawem oficjalnie przestanie być trenerem PSG. Jego następcą ma być Christophe Galtier, który ostatnio prowadził OGC Nice. Na razie jednak władze paryskiego klubu chcą się rozstać z obecnym szkoleniowcem na jak najkorzystniejszych warunkach. Problem w tym, że Argentyńczyk stawia absurdalne żądania.

Mauricio Pochettino nie spełnił pokładanych w nim przez szefów PSG nadziei. Paryski klub pod jego wodzą co prawda zdobył kolejne mistrzostwo Francji, ale zaliczył klęskę w Lidze Mistrzów. A to właśnie wygranie Champions League jest głównym celem i największym marzeniem aktualnych właścicieli PSG. I właśnie w związku z tym, że tego marzenia nadal nie udało się zrealizować, niebawem Pochettino ma zostać zastąpiony przez innego trenera.

Zanim jednak dojdzie do oficjalnej zmiany na stanowisku szkoleniowca mistrzów Francji, ich szefowie chcą rozwiązać kontrakt z obecnym trenerem. Jak się jednak okazuje, zadanie to do łatwych nie należy – Pochettino nie zamierza ułatwiać PSG tego procesu, stawiając swoje żądania. Jedno z nich dotyczy bonusu, jaki znalazł się w kontrakcie Argentyńczyka. Chodzi o obiecany bonus za mistrzostwo Francji w sezonie 2022/23, wynoszący 2 mln euro. Taka kwota miałaby trafić na konto Pochettino, gdyby jego zespół wygrał kolejne rozgrywki Ligue 1. I choć to inny trener będzie prowadził paryski klub w najbliższym sezonie, Argentyńczyk twierdzi, że premia i tak mu się należy, ponieważ w przypadku pozostania na stanowisku, PSG na pewno zdobyłoby tytuł.

https://twitter.com/ActuFoot_/status/1541696395866001408?s=20&t=CKvqcCZHbWI5xYPYJOnLZg

Pochettino przejął PSG w styczniu 2021 roku. Pod jego wodzą francuski zespół rozegrał 84 spotkania we wszystkich rozgrywkach, wygrywając 56 z nich. W tym czasie paryżanie zdobyli trzy trofea: mistrzostwo Francji 21/22, Puchar Francji 20/21 i Superpuchar Francji 20/21.

Reklama