Reklama
Ekstraklasa

Lukas Podolski przedłużył kontrakt z Górnikiem Zabrze. Decyzję co do przyszłości powierzył swojemu synowi

Lukas Podolski
Fot. Paweł Jerzmanowski

W czwartek Górnik Zabrze oficjalnie ogłosił przedłużenie kontraktu z Lukasem Podolskim. Popularny „Poldi” wyznał, że kluczową rolę przy podjęciu decyzji o pozostaniu w Polsce odegrał jego syn.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu były napastnik reprezentacji Niemiec nie wiedział, jak potoczą się jego dalsze losy. Podolski miał obiekcje, co do funkcjonowania Górnika Zabrze, jednak nie zamykał sobie furtki, jaką było przedłużenie umowy z górnośląskim klubem.

Ostatecznie strony doszły do porozumienia. 36-latek będzie piłkarzem Górnika Zabrze także w sezonie 2022/2023. W aktualnej kampanii ligowej Podolski był zdecydowanie wyróżniającą się postacią w szeregach drużyny prowadzonej przez Jana Urbana. Same rozgrywki Ekstraklasy przyniosły mu dziewięć goli oraz cztery asysty.

https://twitter.com/GornikZabrzeSSA/status/1527237891629490177

Okazuje się, że Podolski podjął swoją decyzję po konsultacjach z czternastoletnim synem.

Spytałem syna w aucie. Chcesz zostać w Zabrzu? Wracamy do Kolonii, do Turcji? Zostajemy? – „Tata: ja chcę tu zostać. Chodzę na Torcidę i czuję się dobrze w Akademii Górnika” – odparł. – Porozmawialiśmy i podjęliśmy decyzję, z której jestem zadowolony. Także dzięki rodzinie zostanę tutaj, cieszę siępowiedział Podolski, cytowany przez portal „Interia”.

Dla mnie istotne, że chcę dobrze trenować i walczyć dla Górnika. Nie patrzę na inne kluby. Ale dobrze mi się gra w tej lidze. Cieszę się każdą chwilą, cieszę się, że gram tu, skąd pochodzę. Czuję się bardzo dobrze. Może będę grał jeszcze rok, jeszcze dłużej, do czterdziestki. Potem nie wiem co będę robił. Czy będę trenerem, czy będę prezesem…dodał.

Reklama
Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej