Transfery

PSG wytypowało następcę Mbappe. Chce wykorzystać jego sytuację w obecnym klubie

Nie najlepsza forma Marcusa Rashforda sprawiła, że Anglik stracił miejsce w podstawowym składzie Manchesteru United. Angielski skrzydłowy nie jest zadowolony z takiego stanu rzeczy i chce wyjaśnić, jak ma wyglądać jego rola w klubie. Według doniesień „The Times” PSG może wykorzystać tę sytuację i sprowadzić 24-latka jako zastępstwo dla Kyliana Mbappe, który wkrótce może pożegnać się z Paryżem.

Skrzydłowy w obecnym sezonie Premier League wystąpił w 18 spotkaniach, zdobywając przy tym cztery bramki i notując dwie asysty. Jednak ostatni raz wybiegł w pierwszym składzie na mecz ligowy prawie miesiąc temu w spotkaniu przeciwko Southampton. Co ciekawe sztab szkoleniowy jest zadowolony z jego postępów na treningach, lecz uważa, że nie jest on jeszcze w tak dobrej formie, aby stanowić o sile Manchesteru United.

Według angielskich mediów Rashford ma dobre relacje z Ralfem Rangnickiem, ale ostatnio zaczął się martwić swoją pozycją w zespole. Wychowanek „Czerwonych Diabłów” coraz częściej występuje na prawym skrzydle, mimo że znacznie lepiej czuje się po drugiej stronie boiska. Jeśli jego pozycja w zespole się nie poprawi, to może się to zakończyć brakiem powołania na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Dziennikarze z „The Times” poinformowali, że Paris Saint-Germain bacznie przygląda się sytuacji klubowej Anglika. Mógłby on zostać następcą Kyliana Mbappe, któremu po tym sezonie wygasa umowa. Z kolei kontrakt Rashforda kończy się w czerwcu przyszłego roku, lecz Manchester United ma opcję przedłużenia go o kolejny rok.

Zainteresowane usługami skrzydłowego jest również Atletico Madryt, a przynajmniej tak wynika z doniesień portalu 90min. Klub ze stolicy Hiszpanii w najbliższym oknie transferowym będzie starał się wzmocnić swoją siłę rażenia. Jednak „The Telegraph” jest przekonane, że „Czerwone Diabły” nie zamierzają sprzedawać 24-latka.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713