Polacy za granicą

Płacheta w końcu wystąpił w Premier League. Z łatwością okiwał Maguire’a

Fot. Norwich City

Przemysław Płacheta w końcu zagrał w podstawowym składzie Norwich City. Polak wystąpił w meczu przeciwko Manchesterowi United, który zakończył się zwycięstwem „Czerwonych Diabłów”. 23-latkowi udało się w efektowny sposób okiwać Harry’ego Maguire’a.

Płacheta przegapił początek sezonu z powodu kontuzji, która wykluczyła go z gry aż do końcówki września. Potem w Norwich pojawiły się liczne zawirowania. Daniel Farke został zwolniony, a jego miejsce zajął Dean Smith. Niestety Polak nie może cieszyć się zaufaniem żadnego z trenerów.

Do ubiegłej soboty pomocnik „Kanarków” rozegrał zaledwie w aktualnej kampanii Premier League dwie minuty. Być może zmieni się to po weekendowym meczu przeciwko Manchesterowi United.

Norwich City co prawda przegrało ten mecz, jednak sam Płacheta zaprezentował się bardzo dobrze. Jego występ był na tyle zadowalający, że fani na Carrow Road zgotowali mu owacje na stojąco, kiedy w 70. minucie opuszczał plac gry.

23-latek wyróżnił się w tym spotkaniu w szczególności jednym dryblingiem. 7-krotny reprezentant Polski z łatwością ograł obrońcę „Czerwonych Diabłów”, Harry’ego Maguire’a. Późniejszy strzał co prawda mu nie wyszedł, ale wyglądało to nieźle.

https://twitter.com/not_blz/status/1469745768810496002
Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.