Niemcy

Obrońca zestawił Lewandowskiego i Haalanda. Wybrał, przeciwko komu wolałby grać

Maxence Lacroix
Screen: YouTube/VfL Wolfsburg

Maxence Lacroix w rozmowie dla oficjalnej strony Bundesligi wypowiedział się na temat rywalizacji Roberta Lewandowskiego oraz Erlinga Haalanda. Obrońca Wolfsburga wskazał, przeciwko komu wolałby grać. Francuz ceni umiejętności napastnika zarówno Bayernu Monachium, jak i Borussii Dortmund. Twierdzi jednak, że Norweg sprawia defensorom więcej problemów.

Lewandowski i Haaland kolejny sezon będą rywalizowali o koronę króla strzelców ligi niemieckiej. Do tej pory lepszy jest kapitan reprezentacji Polski, który zgromadził na swoim koncie sześć bramek, czyli o jedną więcej od swojego konkurenta. On natomiast przewodzi w klasyfikacji najlepszych asystentów Bundesligi (cztery ostatnie podania). Polak w aktualnym sezonie nie zanotował jeszcze ani jednej asysty.

„Haaland to przyszłość”

Maxence Lacroix na łamach oficjalnego portalu Bundesligi zabrał głos na temat zarówno Lewandowskiego, jak i Haalanda. Obrońca „Wilków” w dyplomatyczny sposób powiedział, kto według niego jest groźniejszym napastnikiem w bezpośrednich pojedynkach. Wybrał bowiem przeciwko, komu wolałby zagrać.

„Myślę, że wolałbym grać przeciwko Lewandowskiemu, ponieważ Haaland jest taki potężny. Musisz być w pełni skoncentrowany, kiedy grasz przeciwko niemu. To różni gracze, ale obaj bardzo dobrzy” – skonstatował Francuz.

Piłkarz aktualnego lidera ligi niemieckiej w dalszej części wypowiedzi dodał, że ceni również umiejętności polskiego napastnika. Natomiast w Haalandzie widzie potencjał, który może pozwolić Norwegowi stać się w przyszłości najlepszym snajperem świata.

„Haaland jest bardzo dobry. Mam również ogromny szacunek do Roberta Lewandowskiego. Kiedy grałem przeciwko niemu, był bardzo, bardzo dobry. Ale myślę, że Haaland to przyszłość. Nie wiem, czy on zostanie w Bundeslidze czy odejdzie gdzie indziej, ale jest bardzo dobry” – zakończył Lacroix.

Źródło: Bundesliga

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.