Transfery

De Ligt zmieni klub?! Jego agent wskazał, kto może przyjść do Juventusu

grafika: własna/Krótka Piłka

Mino Raiola udzielił wywiadu włoskiemu dziennikowi „Tuttosport”, w którym zabrał głos na temat kilku zawodników ze swojej stajni. Agent piłkarski stwierdził, że Matthijs de Ligt może opuścić szeregi Juventusu po zakończeniu aktualnego sezonu. Według niego możliwym scenariuszem jest przyjście do Turynu Alessio Romagnoliego.

Raiola wprost powiedział, że przyszłość klubowa reprezentanta Holandii stoi pod znakiem zapytania. Agent środkowego obrońcy twierdzi, że być może odejdzie on z Juventusu po ostatniej kolejce kampanii 2021/22. W rozmowie z dziennikiem „Tuttosport” następująco odniósł się do sprawy.

„Matthijs jest jednym z najlepszych środkowych obrońców w Europie. Może odejść z Juventusu po zakończeniu tego sezonu. Tak działa rynek transferowy” – powiedział Raiola.

De Ligt jest związany z włoskim klubem umową, która obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku. „Stara Dama” spisuje się jednak zdecydowanie poniżej oczekiwań. W zeszłym sezonie straciła tytuł mistrzowski. Wiele wskazuje także na to, że aktualna kampanii nie będzie lepsza od poprzedniej, gdyż Juventus źle rozpoczął rozgrywki ligowe. W związku z tym Holender może być zainteresowany zmianą barw klubowych.

Według jego agenta potencjalnym następcą (lub kolegą z drużyny, jeśli 22-latek zostanie) de Ligta może być Alessio Romagnoli, którego interesy również reprezentuje Raiola. Kontrakt włoskiego defensora z Milanem obowiązuje tylko i wyłącznie do 30 czerwca 2022 roku. Wiele wskazuje na to, że nie zostanie on przedłużony. W związku z tym inne kluby będą mogły pozyskać tego obrońcę bez płacenia sumy odstępnego jego byłemu pracodawcy.

„Alessio Romagnoli może dołączyć do „Juve”, gdy wygaśnie jego kontrakt z Milanem. Gra w parze z de Ligtem jest możliwa, ale pozostanie Matthijsa w Turynie nie jest takie pewne” – ocenił agent.

Źródło: Tuttosport

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.